Enkodery
 szukaj   start   misja   produkty   pliki   kontakt

Grupy produktów

Enkodery obrotowe
Akcesoria dla enkoderów
Zadajniki
Enkodery z kołem pomiarowym
Głowice magnetyczne
Sprzęgła
Liczniki/Wskaźniki WObit


  - Wiadomości teoretyczne


Enkodery impulsowe z osią

Przetworniki z osią. Przetworniki impulsowe są przeznaczone do pomiaru przemieszczeń kątowych, a więc zarówno do pomiaru kąta jak i prędkości kątowych. Te przetworniki pozwalają na określenie pozycji względnej przez zliczanie impulsów. Po za tym może być rozpoznawany kierunek ruchu dzięki przesunięciu fazowemu kanałów A i B.


Enkodery MOK20 (obudowa fi20mm, oś fi2mm, IP50)

Optoelektroniczny przetwornik obrotowo-impulsowy z serii MOK20 jest enkoderem wysokiej jakości. Przetwornik zamknięty jest w metalowej obudowie o średnicy 20mm, ma wyprowadzoną oś 2mm oraz dwa standardy elektroniki wyjściowej. Ze względu na wyjątkowo korzystną cenę i niewielkie wymiary znajduje bardzo wszechstronne zastosowanie.


Download
Karta katalogowa MOK20

Enkodery MOM18

Miniaturowy przetwornik obrotowo-impulsowy z serii MOM18 jest enkoderem inkrementalnym w metalowej obudowie średnicy zaledwie 18 mm. Dostępny tylko z wyjściem otwarty kolektor z zasilaniem 5 V lub 12 V. Sygnały wyprowadzone są taśmą dł. 15 cm zakończone złączem.


Download
Karta katalogowa MOM18

Enkodery MOK30 (obudowa fi30mm, oś fi4mm, IP50)

Przetwornik zamknięty jest w metalowej obudowie o średnicy 30mm, ma wyprowadzoną oś 4mm, szeroki zakres dostępnych rozdzielczości, napięcia zasilania i trzy standardy elektroniki wyjściowej. Ze względu na wyjątkowo korzystną cenę i niewielkie wymiary znajduje bardzo wszechstronne zastosowanie.


Download
Karta katalogowa przetworników MOK30

Enkodery MOZ30 (obudowa fi28mm, oś fi5mm, IP54)

Optoelektroniczny przetwornik obrotowo-impulsowy z serii MOZ30 jest przemysłowym enkoderem inkrementalnym w metalowej obudowie, przeznaczonym do ogólnego stosowania w przemyśle. Ze względu na niską cenę i solidną budowę znajduje wszechstronne zastosowanie w automatyce. PRODUKT W FAZIE WYCOFYWANIA Z OFERTY


Enkodery MOK40 (obudowa fi40mm, oś fi6mm, IP50)

Optoelektroniczny przetwornik obrotowo-impulsowy MOK40 jest przemysłowym przetwornikiem inkrementalnym w przebojowej cenie, w obudowie metalowej, przeznaczonym do ogólnego stosowania w przemyśle. Ze względu na niską cenę i solidną obudowę znajduje absolutnie wszechstronne zastosowanie.


Download
Karta katalogowa przetworników MOK40

Enkodery MOK50 (obudowa fi50mm, oś fi8mm, IP50)

Optoelektroniczny przetwornik obrotowo-impulsowy MOK50 jest tanim przetwornikiem wysokiej jakości w przebojowej cenie. Przetwornik zamknięty jest w metalowej obudowie o średnicy 50mm, ma wyprowadzoną oś 8mm, szeroki zakres dostępnych rozdzielczości, napięcia zasilania i trzy standardy elektroniki wyjściowej.


Download
Karta katalogowa przetworników MOK50

Enkodery MOK58-10 (obudowa fi58mm, oś fi10mm, IP50)

Enkodery inkrementalne z osią, zamknięte są w aluminiowej obudowie z kołnierzem fi=58 mm. Seria MOK58 dostępna jest z wyprowadzoną osią o średnicy 6 lub 10 mm. Standardowo enkoder dostarczany jest z przewodem długości 2 m lecz na zamówienie może zostać on wykonany w wersji ze złączem. Do dyspozycji mamy trzy rodzaje elektroniki wyjściowej: Otwarty kolektor, PushPull oraz Nadajnik linii.


Download
Karta katalogowa przetworników MOK58-10

Enkodery MOK58-6 (obudowa fi58mm, oś fi6mm, IP50)

Przetworniki obrotowo-impulsowe z osią, zamknięte są w aluminiowej obudowie z flanszą fi=58 mm. Seria MOK58 dostępna jest z wyprowadzoną osią o średnicy 6 lub 10 mm. Standardowo enkoder dostarczany jest z przewodem długości 2 m lecz na zamówienie może zostać on wykonany w wersji ze złączem. Do dyspozycji mamy trzy rodzaje elektroniki wyjściowej: Otwarty kolektor, PushPull oraz Nadajnik linii.


Download
Karta katalogowa przetworników MOK58-6

Enkodery MOL300 - 305 (obudowa fi58mm, oś fi6mm, IP65)

Optoelektroniczny przetwornik obrotowo-impulsowy MOL30X jest przemysłowym przetwornikiem inkrementalnym, w obudowie metalowej. Ze względu na niską cenę i solidną budowę znajduje wszechstronne zastosowanie w automatyce. Dostępny w wersji z przewodem oraz złączem.


Download
Karta katalogowa przetworników MOL300/MOL305

Enkodery MOL310 - 315 (obudowa fi58mm, oś fi10mm, IP65)

Optoelektroniczny przetwornik obrotowo-impulsowy MOL31x jest przemysłowym przetwornikiem inkrementalnym, w obudowie metalowej, ze wzmocnioną osią 10mm. Przeznaczony do ogólnego stosowania w przemyśle. Ze względu na niską cenę i solidną budowę znajduje wszechstronne zastosowanie w automatyce.


Download
Karta katalogowa przetworników MOL310/MOL315

Enkodery MRX20B

Optoelektroniczny zadajnik obrotowo-impulsowy z serii MRX20 jest enkoderem inkrementalnym w metalowej - prostokątnej obudowie w wyprowadzoną osią 6mm. Dostępna grzechotka umożliwia precyzyjną nastawę z wyczuciem do jednego impulsu. Obudowa metalowa zapewnia konieczną w warunkach przemysłowych stabilność długoczasową. Zadajnik MRX20 nadaje się więc w aplikacjach, które wymagają ergonomicznego zadawania impulsów przy atrakcyjnej cenie.


enkodery inkrementalne
start   misja   produkty   pliki   kontakt