Enkodery
 szukaj   start   misja   produkty   pliki   kontakt

Grupy produktów

Enkodery obrotowe
Akcesoria dla enkoderów
Zadajniki
Enkodery z kołem pomiarowym
Głowice magnetyczne
Sprzęgła
Liczniki/Wskaźniki WObit


  - Wiadomości teoretyczne


MD400E Programowalny 3-osiowy licznik z pomiarem prędkości oraz interfejsem USB i RS485 MODBUS

Dostępność: zapytaj doradcę (tel. 61 22 27 422)

     Urządzenie MD400E zostało wycofane z produkcji. W I kwartale roku 2019 zostanie zastąpione przez nowy moduł MGT434E. Poniżej rysunki poglądowe nowego urządzenia:


MD400E to uniwersalny moduł przeznaczony do pomiaru przesunięcia i prędkości, który może współpracować z przetwornikami impulsowymi z wyjściem kwadraturowym – enkoderami, liniałami magnetycznymi itp. Urządzenie to jest wyposażone w cztery wyświetlacze LED do prezentacji drogi lub prędkości oraz jeden wyświetlacz graficzny, który wraz z klawiaturą numeryczną stanowi interfejs operatora.Licznik MD400 ma również cztery wyjścia tranzystorowe typu OC (Otwarty Kolektor) z konfigurowalnym progiem zadziałania, uzależnionym od pozycji czy też prędkości jednego z enkoderów. Do komunikacji moduł MD400 wyposażony został w dwa popularne interfejsy komunikacyjne –USB oraz RS485 Modbus-RTU. Pierwszy z wymienionych modułów umożliwia intuicyjną konfigurację urządzenia oraz akwizycję pomiarów z poziomu komputera PC.Dedykowana dla urządzenia darmowa aplikacja MD400E-PC pozwala w czasie rzeczywistym rejestrować mierzone wartości oraz zapisywać pomiary do pliku. W programie można skonfigurować wejścia enkoderowe, wyjścia tranzystorowe oraz wyzwalanie rejestrów jak również wejść wyzwalających.Wykorzystując magistralę RS485 możliwe jest natomiast jednoczesne podłączenie wielu (do 32) modułów pomiarowych, tym samym zebranie danych z większej liczby czujników niż w przypadku pojedynczego modułu pomiarowego. Interfejs Modbus-RTU umożliwia komunikację m.in. ze sterownikami PLC oraz z panelami HMI. Moduł pomiarowy MD400 powinien być zasilany napięciem stałym, stabilizowanym w zakresie 10..36 VDC.schemat

Przykład połączeń elementów zewnętrznych do licznika MD400E. Każdy z wyświetlaczy może zostać skonfigurowany do niezależnego wyświetlania pozycji/prędkości z danego przetwornika.


Powiązane produkty

MD400E - instrukcja
Data publikacji: 2015-02-23

MD400E - program PC
Data publikacji: 2015-02-23

MD400E - karta katalogowa
Data publikacji: 2014-11-28


Data publikacji: 2013-12-18
enkodery inkrementalne
start   misja   produkty   pliki   kontakt