Enkodery
 szukaj   start   misja   produkty   pliki   kontakt

Grupy produktów

Enkodery obrotowe
Akcesoria dla enkoderów
Zadajniki
Enkodery z kołem pomiarowym
Głowice magnetyczne
Sprzęgła
Liczniki/Wskaźniki WObit


  - Wiadomości teoretyczne


Enkodery absolutne magnetyczne z osią

Przetworniki z osią. W przetwornikach kodowych pozycja kątowa jest zawarta jako cyfrowa informacja na tarczy podziałowej przetwornika. Dzięki temu informacja ta stoi natychmiast do dyspozycji jako słowo kodowe zaraz po włączeniu lub po przerwie w zasilaniu, wględnie również po przekroczeniu częstotliwości granicznej.


Enkodery MMA

Download
Karta katalogowa MMA36-12-I

Enkoder ETA25PS

Programowalne enkodery jednoobrotowe z wyjściem analogowym, charakteryzują się dużą żywotnością > 100 mln obrotów oraz prostym i szybkim montażem.Właściwości:
 • enkodery absolutne 12 bitowe

 • jednoobrotowe

 • zakres pomiarowy 0..20° do 0..360°

 • sygnał analogowy

 • stopień ochrony do IP66

 • średnica osi: 6 mm

 • średnica obudowy 25 mm


Download
Karta katalogowa ETA25PS

Enkodery MAB12A

Przetwornik obrotowo-kodowy wykonany w bezstykowej technologii - czujnika Halla z serii MAB12A jest enkoderem w kompaktowej obudowie o niewielkich wymiarach. Opcjonalnie istnieje możliwość wykonania przetwornika z kulkowym łożyskowaniem osi.


Download
Karta katalogowa przetworników MAB12A - j. angielski

Enkodery MAB18

UWAGA! Enkodery z serii MAB18 zostały wycofane z produkcji i nie będą już dostępne.Absolutny czujnik obrotowy z serii MAB18 jest niedrogim przetwornikiem, który dzięki swym niewielkim wymiarom znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle. Bezkontaktowa zasada działania oraz wysokiej jakości łożyskowanie gwarantuje niezawodność oraz długą żywotność czujnika. Przetwornik ten wyposażony jest w wyjście szeregowe.


Download
Karta katalogowa przetworników MAB18 - j. angielski

Enkodery MAB18A

Absolutny czujnik obrotowy z serii MAB18A jest niedrogim przetwornikiem, który dzięki swym niewielkim wymiarom oraz właściwościom elektrycznym znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle. Czujnik posiada wyjście analogowe 0 – 5V lub 0 – 10V.Produkt wycofywany z oferty, o ograniczonej dostępności.


Download
Karta katalogowa przetworników MAB18A - j. angielski

Enkodery ETA25

Enkodery absolutne magnetyczne z technologią pomiaru w oparciu o efekt Halla. Idealnie zastępują potencjometry, charakteryzują się wysoką niezawodnością i wytrzymałością.Dostępnych jest kilka opcji połączenia, co pozwala na optymalne dostosowanie do wymagań aplikacji. Dla zastosowań, gdzie bezpieczeństwo jest kluczowe dostępna jest izolacja galwaniczna i redundantna elektronika. Właściwości:
 • enkodery absolutne 12 bitowe

 • jednoobrotowe

 • sygnał analogowy

 • stopień ochrony do IP66

 • średnica osi: 6 mm

 • średnica obudowy 25 mm 


Download
Karta katalogowa ETA25

Enkodery ETS25

Enkodery absolutne magnetyczne z technologią pomiaru w oparciu o efekt Halla. Idealnie zastępują potencjometry, charakteryzują się wysoką niezawodnością i wytrzymałością.Dostępnych jest kilka opcji połączenia, co pozwala na optymalne dostosowanie do wymagań aplikacji. Właściwości:
 • enkodery absolutne 12 bitowe i 14 bitowe

 • jednoobrotowe

 • sygnał szeregowy

 • stopień ochrony do IP66

 • średnica osi: 6 mm

 • średnica obudowy 25 mm


Download
Karta katalogowa ETS25

Enkodery MAB28

Absolutny czujnik obrotowy z serii MAB28 jest niedrogim przetwornikiem, który dzięki swym niewielkim wymiarom znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle. Bezkontaktowa zasada działania oraz łożyskowanie kulkowe gwarantuje niezawodność oraz długą żywotność czujnika.


Download
Karta katalogowa przetworników MAB28 - j. angielski

Enkodery MAB28A

Absolutny czujnik obrotowy z serii MAB28A z wyjściem analogowym, w solidnej obudowie z łożyskowaniem kulkowym znajduje wszechstronne zastosowanie w przemyśle. Dzięki swym niewielkim wymiarom oraz korzystnej cenie jest świetną alternatywą dla potencjometrów z tworzywa.


Download
Karta katalogowa przetworników MAB28A - j. angielski

Enkodery MAB36

Atrakcyjna cena oraz długa żywotność to główne zalety czujnika absolutnego serii MAB36. Dzięki zwartej mocnej budowie o średnicy 36mm i długości 30mm umożliwia wszechstronne zastosowania. Obudowa z nacięciami Serwo ułatwia precyzyjne mocowanie przetwornika.


Download
Karta katalogowa przetworników MAB36 - j. angielski

Enkodery MAB36A

Absolutny czujnik obrotowy z serii MAB36A jest niedrogim przetwornikiem, który znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle. Bezkontaktowa zasada działania oraz łożyskowanie kulkowe gwarantuje niezawodność oraz długotrwałą żywotność czujnika.


Download
Karta katalogowa przetworników MAB36A - j. angielski

Enkodery MAB36APx

Absolutny czujnik wieloobrotowy z serii MAB36APx jest niedrogim przetwornikiem, który znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle. Bezkontaktowa zasada działania oraz łożyskowanie kulkowe gwarantuje niezawodność oraz długotrwałą żywotność czujnika.


Download
Karta katalogowa przetworników MAB36APM - j. angielski

Enkodery MAB40

Atrakcyjna cena oraz długa żywotność to główne zalety czujnika absolutnego serii MAB40. Jest on zamknięty w solidnej obudowie z aluminium o średnicy 40mm ze stopniem ochronnym IP67. Przetwornik posiada kabel wyprowadzony dławicą o długości 1m i wyjście szeregowe SSI.


Download
Karta katalogowa przetworników MAB40 - j. angielski

Enkodery MAB40A

Atrakcyjny cenowo bezstykowy czujnik kodowy kąta o rozdzielczości 12 bitów. Dzięki zwartej budowie o średnicy 40mm i długości 42mm umożliwia wszechstronne zastosowania. Oś o średnicy 6mm jest łożyskowana kulkowo zapewniając dobrą żywotność. Czujnik wykonywany jest w kilku wersjach zasilania i standardu wyjścia. Może być używany jako sprzężenie zwrotne w układach pozycjonowania lub do pomiaru pozycji absolutnej. Obudowa z nacięciami Serwo ułatwia precyzyjne mocowanie przetwornika.


Download
Karta katalogowa przetworników MAB40A - j. angielski

Enkodery MAB40APx

Wieloobrotowy, bezstykowy czujnik kodowy kąta o rozdzielczości 12 bitów. Dzięki zwartej budowie o średnicy 40mm i długości 42mm umożliwia wszechstronne zastosowania. Oś o średnicy 6mm jest łożyskowana w łożyskach kulkowych zapewniając dobrą żywotność. Czujnik wykonywany jest w kilku wersjach zasilania i wyjścia. Może pracować w pętli sprzężenia zwrotnego w układach pozycjonowania lub do pomiaru pozycji absolutnej. Obudowa z nacięciami Serwo ułatwia precyzyjne mocowanie przetwornika.


Download
Karta katalogowa przetworników MAB40APM - j. polski

Enkodery MAB25A

Produkt wycofany oferty. Seria została zastąpiona przez serię ETA25Atrakcyjny cenowo bezstykowy czujnik kąta z serii MAB25A z wyjściem analogowym dzięki polimerowemu łożyskowaniu osi ma bardzo dużą żywotność. Zwarta konstrukcja obudowy z tworzywa o średnicy korpusu 25mm umożliwia wszechstronne zastosowania. Czujnik wykonywany jest w kilku wersjach zasilania i wyjścia. 


Download
Karta katalogowa przetworników MAB25A - j. angielski

Enkodery MAB25

Produkt wycofany z oferty. Enkodery zastąpiła nowa seria ETS25Absolutny czujnik obrotowy z serii MAB25 jest niedrogim przetwornikiem, który dzięki swym niewielkim wymiarom znajduje szerokie zastosowanie. Bezkontaktowa zasada działania oraz łożyskowanie ślizgowe gwarantuje niezawodność oraz długą żywotność czujnika. Przetwornik ten posiada wyjście szeregowe przy zasilaniu 5V. 


Download
Karta katalogowa przetworników MAB25 - j. angielski

enkodery inkrementalne
start   misja   produkty   pliki   kontakt