Enkodery
 szukaj   start   misja   produkty   pliki   kontakt

Grupy produktów

Enkodery obrotowe
Akcesoria dla enkoderów
Zadajniki
Enkodery z kołem pomiarowym
Głowice magnetyczne
Sprzęgła
Liczniki/Wskaźniki WObit


  - Wiadomości teoretyczne


Enkodery impulsowe z otworem

Przetworniki z otworem. Przetworniki impulsowe są przeznaczone do pomiaru przemieszczeń kątowych, a więc zarówno do pomiaru kąta jak i prędkości kątowych. Pozwalają one na określenie pozycji względnej przez zliczanie impulsów. Po za tym może być rozpoznawany kierunek ruchu.


Enkodery MHK40 (obudowa fi40mm, otwór fi6, 8, 10, 12mm, IP50)

Optoelektroniczny przetwornik obrotowo-impulsowy MHK40 jest przemysłowym przetwornikiem inkrementalnym w przebojowej cenie, w obudowie metalowej, przeznaczonym do bezpośredniego montażu na osi obiektu np. silnika. Zamiast wałka przetwornik wyposażony jest w tuleję przeznaczoną do mocowania na oś o średnicy 6, 8, 10 lub 12mm.


Download
Karta katalogowa MHK40

Enkodery MHK80 (obudowa fi80mm, otwór fi30, 32mm, IP50)

Optoelektroniczny przetwornik obrotowo-impulsowy MHK80 jest przemysłowym przetwornikiem inkrementalnym w korzystnej cenie, w obudowie metalowej, przeznaczonym do ogólnego stosowania w przemyśle. Ze względu na dobrą cenę i solidną budowę znajduje absolutnie wszechstronne zastosowanie.


Download
Karta katalogowa MHK80

Enkodery MOL320 - 325 (obudowa fi58mm, otwór fi12mm, IP65)

Optoelektroniczny przetwornik obrotowo-impulsowy MOL320-325 jest tanim, przemysłowym przetwornikiem inkrementalnym, z wysokim stopniem IP65, w obudowie metalowej z otworem na oś 12mm, przeznaczonym do ogólnego stosowania w przemyśle. Przetwornik jest przeznaczony do bezpośredniego montażu na wale obiektu.


Download
Karta katalogowa przetworników MOL320/MOL325

Enkodery ME16

Optoelektroniczny przetwornik obrotowo – impulsowy ME16 jest ekstremalnie tanim, miniaturowym przetwornikiem inkrementalnym, w obudowie z tworzywa, przeznaczonym głównie do zabudowy na osi silniczka np. mikrorobota lub w urządzeniu np. w drukarce, ploterze, itp.Dostępność: Ograniczona


Download
Karta katalogowa przetworników ME16

Enkodery ME22

Przetwornik charakteryzujący się małym rozmiarem fi22mm, szybki i łatwy montaż na osi obiektu, dwukanałowe wyjście z opcjonalnym znacznikiem zera. Sygnały wyjściowe kompatybilne z TTL 5VDC. Rozdzielczość do 300 impulsów na obrót. Maksymalny rozmiar otworu na oś 6 mm.Dostępność: Ograniczona


Download
Karta katalogowa ME22

Enkodery HEDS

Optoelektroniczny przetwornik obrotowo-impulsowy HEDS-5540 jest tanim enkoderem inkrementalnym, w obudowie z tworzywa, przeznaczonym głównie do zabudowy na osi silnika.


Enkodery MHK58 (obudowa fi58mm, otwór fi12mm, IP50)

Download
Karta katalogowa MHK58

enkodery inkrementalne
start   misja   produkty   pliki   kontakt