Enkodery
 szukaj   start   misja   produkty   pliki   kontakt

Grupy produktów

Enkodery obrotowe
Akcesoria dla enkoderów
Zadajniki
Enkodery z kołem pomiarowym
Głowice magnetyczne
Sprzęgła
Liczniki/Wskaźniki WObit


  - Wiadomości teoretyczne


Enkodery obrotowe

Enkodery impulsowe z osią

Przetworniki z osią. Przetworniki impulsowe są przeznaczone do pomiaru przemieszczeń kątowych, a więc zarówno do pomiaru kąta jak i prędkości kątowych. Te przetworniki pozwalają na określenie pozycji względnej przez zliczanie impulsów. Po za tym może być rozpoznawany kierunek ruchu dzięki przesunięciu fazowemu kanałów A i B.


Enkodery impulsowe z otworem

Przetworniki z otworem. Przetworniki impulsowe są przeznaczone do pomiaru przemieszczeń kątowych, a więc zarówno do pomiaru kąta jak i prędkości kątowych. Pozwalają one na określenie pozycji względnej przez zliczanie impulsów. Po za tym może być rozpoznawany kierunek ruchu.


Enkodery absolutne magnetyczne z osią

Przetworniki z osią. W przetwornikach kodowych pozycja kątowa jest zawarta jako cyfrowa informacja na tarczy podziałowej przetwornika. Dzięki temu informacja ta stoi natychmiast do dyspozycji jako słowo kodowe zaraz po włączeniu lub po przerwie w zasilaniu, wględnie również po przekroczeniu częstotliwości granicznej.


Enkodery absolutne magnetyczne z otworem

Przetworniki z otworem. W przetwornikach kodowych pozycja kątowa jest zawarta jako cyfrowa informacja na tarczy podziałowej przetwornika. Dzięki temu informacja ta stoi natychmiast do dyspozycji jako słowo kodowe zaraz po włączeniu lub po przerwie w zasilaniu, wględnie również po przekroczeniu częstotliwości granicznej.


Enkodery absolutne optyczne z osią

Przetworniki z osią. W przetwornikach kodowych pozycja kątowa jest zawarta jako cyfrowa informacja na tarczy podziałowej przetwornika. Dzięki temu informacja ta stoi natychmiast do dyspozycji jako słowo kodowe zaraz po włączeniu lub po przerwie w zasilaniu, względnie również po przekroczeniu częstotliwości granicznej.


Enkodery absolutne optyczne z otworem

Przetworniki z otworem. W przetwornikach kodowych pozycja kątowa jest zawarta jako cyfrowa informacja na tarczy podziałowej przetwornika. Dzięki temu informacja ta stoi natychmiast do dyspozycji jako słowo kodowe zaraz po włączeniu lub po przerwie w zasilaniu, względnie również po przekroczeniu częstotliwości granicznej.


Enkodery inkrementalne magnetyczne z osią

Przetworniki inkrementalne MOK2xx w zależności od modelu dostępne są w trzech średnicach obudów 30, 40 lub 50 mm.Urządzenia standardowo mają stopień ochrony IP64. Istnieje jednak możliwość zwiększenia ochrony do IP65 poprzez zastosowanie dodatkowego uszczelnienia. Dzięki temu dobrze sprawdzają się w trudnych warunkach środowiskowych.Obecnie powyższe enkodery magnetyczne wykonywane są w rozdzielczościach od 1 do 128 (co jeden) oraz 256, 512 oraz 1024 impulsów na obrót. Urządzenia dostępne są w trzech najbardziej popularnych standardach sygnału wyjściowego PushPull, Otwarty Kolektor oraz Nadajnik Linii.Warto podkreślić, że nowe enkodery magnetyczne inkrementalne są programowane bezpośrednio przed wysyłką, dzięki czemu znacznie skraca się czas dostawy tych produktów.


enkodery inkrementalne
start   misja   produkty   pliki   kontakt