Enkodery
 szukaj   start   misja   produkty   pliki   kontakt

Grupy produktów

Enkodery obrotowe
Akcesoria dla enkoderów
Zadajniki
Enkodery z kołem pomiarowym
Głowice magnetyczne
Sprzęgła
Liczniki/Wskaźniki WObit


  - Wiadomości teoretyczne


Enkodery absolutne optyczne z osią

Przetworniki z osią. W przetwornikach kodowych pozycja kątowa jest zawarta jako cyfrowa informacja na tarczy podziałowej przetwornika. Dzięki temu informacja ta stoi natychmiast do dyspozycji jako słowo kodowe zaraz po włączeniu lub po przerwie w zasilaniu, względnie również po przekroczeniu częstotliwości granicznej.


Enkodery MAK50

Przetwornik obrotowo-kodowy typu MAK50 jest enkoderem 10-bitowym w bardzo korzystnej cenie.Jest on zamknięty w metalowej obudowie o średnicy Ø50 mm oraz ma wyprowadzoną oś o średnicy Ø8 mm.Szeroki zakres napięć zasilania oraz wybór typów wyjścia powoduje zwiększenie możliwości aplikacyjnych urządzenia. Znajduje on zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest pozycjonowanie absolutne. 


Download
Karta katalogowa MAK50

MAL40x

Przetwornik optoelektroniczny obrotowo-kodowy typu MAL40x jest enkoderem absolutnym z kodem Gray’a.Jest on zamknięty w metalowej obudowie o średnicy Ø58 mm oraz ma wyprowadzoną oś o średnicy Ø6 mm.Znajduje on zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest pozycjonowanie absolutne.


Download
Karta katalogowa MAL40x

MAL41x

Przetwornik optoelektroniczny obrotowo-kodowy typu MAL41x jest enkoderem absolutnym z kodem Gray’a. Jest on zamknięty w metalowej obudowie o średnicy Ø58mm oraz ma wyprowadzoną oś o średnicy Ø10mm. Znajduje on zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest pozycjonowanie absolutne.


Download
Karta katalogowa MAL41x

enkodery inkrementalne
start   misja   produkty   pliki   kontakt